Лазаров отново не загуби сет и е на полуфинал в Белград

ITF M25 Белград, четвъртфинал

Александър Лазаров – Едоардо Лаваньо 6-2, 6-0

Александър Лазаров се класира за полуфиналите на турнира на ITF в Белград след категоричен успех над световния №691 Едоардо Лаваньо. Четвъртата ни ракета записа нов много силен мач в сръбската столица, като все още няма загубен сет от началото на надпреварата.

Опонент на Лазаров в битката за място на финала ще бъде победителят от мача между третия в схемата Скандер Мансури (№378 в ранглистата) и осмия поставен Ник Хард (№465).

Превъходството на българина бе най-сериозно по отношение на спечелените на първи сервис точки (20-9), където той регистрира 83% успеваемост. Лазаров реализира пет от осемте си точки за пробив (63%), докато Лаваньо нито веднъж не достигна до брейкпойнт.

Българският тенисист пое контрола върху мача от самото начало, като в първите три гейма даде само една точка на своя опонент. Лаваньо опита да отговори на темпото на Лазаров и в хода на сета намали изоставането си на 4-2, но нямаше сили за нещо повече. Четвъртата ни ракета възстанови разликата от три гейма, след което завърши първата част с пробив на нула, надделявайки с 6-2.

В оставащата част от мача интрига на практика нямаше. Лазаров изигра най-силния си сет от началото на турнира и не остави никакви шансове на Лаваньо, като триумфира с 6-2, 6-0 след едва 50 минути игра. С днешния успех българинът достигна до третия си ITF полуфинал от началото на годината след тези в Йерусалим и Скопие.