Алекс Лазаров с първи финал през сезона

M15 Скопие, полуфинал

Александър Лазаров – Алекси Гутие 6-4, 6-3

Александър Лазаров достигна до първия си финал през 2021-а година. В мач от полуфиналите на ITF турнира с награден фонд 15 хиляди долара в Скопие ракета №4 на България се справи с 6-4, 6-3 срещу французина Алекси Гутие (№548) за час и 20 минути игра.

Лазаров изигра стабилен мач, в който реализира четири от петте си възможности за пробив като в същото време допусна само на два пъти да бъде пробит.

Всъщност двата пробива в полза на Гутие бяха в първите два сервис гейма на Лазаров, който също проби на старта. Оттам насетне българинът заигра много по-добре и след серия от четири поредни гейма от 2-4 стигна до успеха в първия сет.

Във втория двамата бяха много по-стабилни на сервис, но Лазаров нанесе удара си в осмия гейм за 5-3, след което на свой сервис сложи край на двубоя.

През миналата седмица на първия турнир в Скопие Лазаров загуби на четвъртфинал, но през тази все още няма загубен сет.

Последната титла на национала за Купа Дейвис дойде през 2019-а в Казабланка, а в опит да спечели общо четвърти трофей в професионалния тенис той ще се изправи срещу №1 в схемата Милян Зекич (№410), победил с 6-2, 7-5 Симоне Ронкали.