Лазаров отпадна на четвъртфинал в Бакъу

ITF M25 Бакъу (Румъния), четвъртфинал

Александър Лазаров – Артур Казо 6-7(1), 4-6

Александър Лазаров отпадна от турнира на ITF в Бакъу с награден фонд от 25 хил. долара след поражение от световния №374 Артур Казо на четвъртфиналите. Българинът може да съжалява за резултата, тъй като имаше реален шанс да спечели и двата сета, но в крайна сметка му се наложи да се примири с поражението.

Мачът започна по чудесен начин за Лазаров, който поведе с 2-0 след ранен пробив. Казо опита да редуцира пасива си, но българинът задържа преднината от два гейма до 5-3. Изглеждаше, че четвъртата ни ракета ще спечели сравнително лесно сета, но неговият опонент нямаше никакво намерение да се предаде без битка.

Казо успя да върне брейка, като в следващите два гейма навакса пасив от 0-30, а впоследствие записа нов пробив и осъществи пълен обрат за 6-5. Лазаров обаче отговори с гейм на нула и така се стигна до тайбрек. За съжаление той не премина никак добре за българския тенисист и неговият опонент на практика реши нещата, повеждайки с 5-0. Лазаров върна една точка, но това бе последният позитивен момент за него в сета и Казо надделя със 7-6(1).

Българинът поведе в началото на втората част, но неговият опонент проби за 2-1. Четвъртата ни ракета обаче върна брейка и отново излезе напред в резултата при 3-2. Казо обаче вдигна значително темпото и изигра най-силния си период в двубоя, като спечели три поредни гейма и направи огромна крачка към победата, повеждайки с 5-3.

Лазаров демонстрира непримиримост и редуцира пасива си, а в десетия гейм направи обрат от 0-30 до 40-30. Четвъртата ни ракета обаче пропусна открилия се пред него брейкпойнт, а впоследствие Казо спечели подаването си, триумфирайки със 7-6(1), 6-4 след два часа игра.