Александър Лазаров спечели титлата на турнира в Телави

ITF M25 Телави, финал

Александър Лазаров – Александре Метревели 6-1, 1-0 (отк. Метревели)

Александър Лазаров спечели титлата на турнира на ITF в Телави (Грузия) с награден фонд от 25 хил. долара. Четвъртата ни ракета надделя над представителя на домакините Александре Метревели (№615 в световната ранглиста), след като спечели категорично първия сет, а опонентът му се отказа в началото на втория.

Това е четвърта титла за Лазаров на ниво ITF, като последната преди триумфа в Грузия бе тази от M15 турнира в Казабланка през 2019 г. Днешният трофей ще донесе на българския тенисист 20 точки за световната ранглиста и 3600 долара от наградния фонд.

Финалът трябваше да се проведе вчера, но бе отложен заради програмата на представителя на домакините, който освен полуфинала на сингъл игра и три сета в мача за трофея на двойки. Почивката обаче очевидно е била недостатъчна за Метревели, тъй като Лазаров взе инициативата още от самото начало.

Българинът започна мача с гейм на нула, след което реализира ранен пробив, а първата почивка в сета дойде при резултат 3-0 в негова полза. Лазаров продължи да доминира напълно и в следващите два гейма даде само три точки на опонента си, натрупвайки комфортен аванс от 5-0. Метревели намали резултата, но четвъртата ни ракета спря устрема му с нов гейм на нула и спечели категорично първия сет с 6-1.

Съотношението на силите не се промени и в началото на втората част Лазаров записа пробив на 15. Този гейм се оказа последният в мача, тъй като след него Метревели заяви, че не може да продължи. Така мачът приключи след едва 34 минути при резултат 6-1, 1-0 в полза на Лазаров, който спечели титлата без загубен сет.