Лазаров претърпя поражение на четвъртфинала в Анталия

MTA Open, четвъртфинал

Александър Лазаров – Евгений Тюрнев 4-6, 7-6(5), 1-6

Александър Лазаров приключи участието си на Чалънджър турнира в Анталия след поражение в три сета от световния №320 Евгений Тюрнев. Българинът се представи много силно от средата на първия до края на втория сет, но в крайна сметка по-добрата физическа кондиция на опонента му се оказа решаваща и четвъртата ни ракета не успя да достигне до дебютния си полуфинал на ниво Чалънджър.

Тюрнев записа 9 аса срещу само един за Лазаров, като в същото време бе по-резултатен както на сервис (58-49), така и на ретур (37-33). Руският тенисист реализира шест от единадесетте си точки за пробив (55%), докато четвъртата ни ракета оползотвори три от своите шест брейкпойнта (50%).

Мачът започна кошмарно за Лазаров, тъй като неговият опонент реализира два последователни пробива и натрупа комфортен аванс от 4-0. Българинът прекъсна серията му, но Тюрнев възстанови разликата от четири гейма при 5-1. Сетът изглеждаше решен, но Лазаров бе на друго мнение. Той загуби само три точки в следващите три гейма, като по този начин върна един от пробивите и намали изоставането си на 5-4. За съжаление Тюрнев преоткри верния ритъм точно навреме и спечели следващото си подаване, надделявайки с 6-4 в първия сет.

Лазаров поведе в началото на втория сет, но световният №320 отново успя пръв да стигне до брейк и обърна резултата. Това обаче не обезвери четвъртата ни ракета, който веднага след това изигра най-силния си период в мача. Българинът реализира два последователни пробива, правейки резултата 5-2 в своя полза. След това обаче в играта на Лазаров настъпи внезапен спад и Тюрнев изравни резултата, като в крайна сметка се стигна до тайбрек.

В него българинът поведе с 2-0, но допусна обрат. Впоследствие обаче Лазаров успя да си върне инициативата и стигна до два поредни сетпойнта. Тюрнев спаси първия, но при следващата си възможност четвъртата ни ракета не допусна грешка и изравни резултата в мача след 7-6(5).

Лазаров имаше възможност да пробие още в първия гейм на заключителния сет, но не успя да се възползва от открилия се пред него шанс и Тюрнев излезе напред в резултата. Българският тенисист изравни, но това се оказа последният позитивен момент за него в двубоя. Световният №320 записа два последователни пробива и направи серия от пет поредни спечелени гейма, триумфирайки с 6-4, 6-7(5), 6-1 след точно два часа игра.