Лазаров с разгромен успех на осминафинала в Анталия

MTA Open, осминафинал

Александър Лазаров – Андрей Чепелев 6-2, 6-0

Александър Лазаров се класира за четвъртфиналите на Чалънджър турнира в Анталия след като разгроми 674-ия в света Андрей Чепелев. Четвъртата ни ракета контролираше напълно случващото се на корта и не остави никакви шансове на съперника си, побеждавайки го само за 64 минути. Това е втори пореден четвъртфинал на ниво Чалънджър за българина, който достигна до същата фаза и на турнира в Манама в края на ноември.

Следващият опонент на Лазаров ще бъде Евгений Тюрнев (№320) или Мирча Жекан (№609).

И двата аса в мача бяха дело на Лазаров, като четвъртата ни ракета направи само една двойна грешка срещу четири на Чепелев. Българинът бе по-резултатен както на сервис (30-20), така и на ретур (30-15) и реализира шест от деветте си точки за пробив (67%), докато неговият опонента оползотвори един от своите три брейкпойнта (33%).

Лазаров спаси брейкпойнт и спечели подаването си в първия гейм, след което записа ранен брейк за 2-0. Чепелев намали резултата, но веднага след това българинът проби отново и увеличи преднината си на 4-1. Руският тенисист отново редуцира пасива си, а в седмия гейм стигна до възможност за пробив. Лазаров обаче и този път избегна опасността, след което записа третия си брейк от началото на двубоя, надделявайки с 6-2 в първата част.

Във втория сет интрига почти нямаше. Четвъртата ни ракета продължи да бъде много солиден на сервис и нито веднъж не позволи на руснака да стигне до точка за пробив. Чепелев оказа по-сериозна съпротива единствено в шестия гейм, когато спаси два мачбола, но по този начин само отложи неизбежното. Лазаров изигра най-силния си сет от началото на турнира и записа три последователни пробива, триумфирайки категорично с 6-2, 6-0.