Лазаров стартира с разгромна победа в Рамат Хашарон

ITF M15 Рамат Хашарон (Израел), първи кръг

Александър Лазаров – Тоби Бойър 6-0, 6-1

Александър Лазаров започна участието си на турнира на ITF в Рамат Хашарон с категоричен успех над намиращия се на 1621-во място в световната ранглиста Тоби Бойър. Четвъртата ни ракета не срещна никакви затруднения срещу 24-годишния американец и си спечели място на 1/8-финалите след едва 44 минути игра.

Следващият опонент на поставения под №5 българин ще бъде победителят от мача между представителя на домакините Асаф Фрийдлер и 982-рия в света Луйджи Сорентино.

Лазаров демонстрира много по-добър начален удар, като в хода на мача записа повече асове (3-0) и по-малко двойни грешки от опонента си (1-6). Компонентът, по който българинът имаше най-сериозно превъзходство, бяха спечелените на първи сервис точки (19-7). Софиянецът беше безгрешен при възможностите си за пробив и реализира и петте открили се пред него брейкпойнта, докато Бойър бе на противоположния полюс и нито веднъж не достигна до точка за пробив.

Българинът спечели жребия и избра да сервира пръв. Лазаров не допусна грешка при подаването си, а във втория гейм успя да запише пробив, макар да изоставаше с 15-40. Това бе единственият момент в сета, в който четвъртата ни ракета бе поставен под сериозно напрежение. Впоследствие Лазаров отново спечели подаването си, след което записа два поредни гейма на нула. В оказалия се последен в сета шести гейм Бойър поведе с 30-0, но това не притесни българския тенисист, който осъществи обрат и спечели първата част с 6-0.

Лазаров продължи да доминира и във втория сет, като успя без особени усилия да натрупа солидна преднина от 3-0. Бойър най-после успя да прекъсне серията на българина и да спечели първия си гейм в мача, но това бе единственият позитивен момент за него в днешния сблъсък. В следващите три гейма Лазаров даде само четири точки на американеца и триумфира категорично с 6-0, 6-1.