Лазаров отново не загуби сет и е на осминафинал в Мая

Maia Open, първи кръг

Александър Лазаров – Алесандро Джанеси 6-3, 6-4

Александър Лазаров записа нов успех на Чалънджър турнира в Мая и се класира за осминафиналите след като отстрани световния №267 Алесандор Джанеси. Българинът бе сериозно затруднен във втория сет, но въпреки това и днес се представи на много високо ниво и намери място в следващата фаза.

Там той ще очаква победителя от утрешния сблъсък между третия поставен Елиас Имер (№129) и Люка Ван Аш (№176).

Лазаров беше по-резултатен както на сервис (42-29), така и на ретур (22-21). Той спечели 76% от точките си на първи начален удар (34/45) и беше безупречен при шансовете си за пробив (3/3), като в същото време спаси пет от шестте брейкпойнта, пред които бе изправен (83%).

Първата точка за пробив в мача се откри пред Джанеси при 2-2, но Лазаров избегна опасността и спечели подаването си. Това се оказа началото на силна серия за четвъртата ни ракета, който веднага след това реализира първия пробив в мача, който затвърди с гейм на нула за 5-2. Джанеси редуцира пасива си, но българският тенисист не загуби точка и при следващото си подаване и приключи първата част при 6-3 в своя полза.

Вторият сет бе на път да протече по аналогичен начин, като Лазаров спаси два брейкпойнта, след което проби за 3-2. Този път обаче Джанеси веднага върна брейка, а впоследствие отново излезе напред в резултата. Лазаров обаче изигра най-силния си период в мача във възможно най-подходящият момент. Световният №303 даде само четири точки в последните три гейма от двубоя, триумфирайки с 6-3, 6-4 след 74 минути игра.