Втора победа и място в основната схема за Лазаров в Мая

Maia Open, втори кръг на квалификации
Александър Лазаров – Енрике Роча 7-5, 6-4

Александър Лазаров постигна втора победа в квалификациите на Чалънджъра на клей в Мая (Португалия) и по този начин си осигури място в основната схема на турнира.

В решителния двубой поставеният под №1 в пресявките победи Енрике Роча (№877) след 7-5, 6-4 за близо 2 часа на централния корт. В хода на мача четвъртата ракета на България реализира 5 от 10-те си възможности за пробив като в същото време допусна три пъти да загуби подаването си.

Два от тези три случая бяха в първите два сервис гейма на Лазаров. Постепенно той намери ритъма в играта си и от 3-5 постигна серия от четири поредни гейма, за да направи обрат в сета.

Във втората част двамата минаха през два гейма с отразени брейкболи за 2-2 и 3-2 преди да си разменят по един пробив. Българинът поведе с 4-2 преди да се стигне до изравняване. В края обаче отново той бе по-добрият на корта и реализира още първия си мачбол при 5-4 в подаването на съперника.

С постигнатите две победи в квалификациите Лазаров си осигури завръщане в топ 300 след седмица. Основната схема му дава и възможност за допълнително трупане на точки. По-късно ще стане ясно и кой ще бъде негов съперник в първи кръг.