Александър Донски също записа победа на старта в Анталия

ITF M15 (Анталия), първи кръг

Александър Донски – Дан Томеску 6-4, 6-4

Александър Донски записа победа в два сета над намиращия се на 769-а позиция в световната ранглиста Дан Томеску. Българинът бе много агресивен на сервис, като записа 7 аса срещу само един на своя опонент. Донски имаше осезаемо предимство при реализираните на първи севис точки (81%:66%), а най-важният компнент за победата на родния тенисист се оказаха точките за пробив. Донски реализира 38% от своите възможности (3 от 8), докато статистиката на румънеца показваше кошмарните 9% (1 от 11).

В следващия кръг Донски ще се изправи срещу победителя от мача между Матео Гиганте (№865 в световната ранглиста) и седмия поставен в схемата Холгер Рюне (№508 в ранглистата).

Мачът започна с гейм за Томеску, но веднага след това Донски стигна до първия пробив в срещата и осъществи обрат за 2-1. Неговият опонент обаче веднага върна пробива и отново излезе напред, но родният тенисист отново взе инициативата и проби за втори път в мача, като поведе с 5-3. Томеску намали пасива си, но в десетия гейм Донски отново бе на висота и спечели сета.

Българинът запази добрия си ритъм и в началото на втория сет и поведе с 2-0 след ранен пробив. Това се оказа повратният момент в сета, тъй като след това резултатът се движеше гейм за гейм и Донски успя да поддържа тази разлика, приключвайки мача при 6-4, 6-4 в своя полза след точно 100 минути игра.