Александър Лазаров отпадна на 1/4-финалите на турнира в Анталия

ITF M15 Antalya (Турция), 1/4-финал

Александър Лазаров – Алехо Лингуа Лавален 4-6, 5-7

Александър Лазаров отпадна на 1/4-финалите на турнира на ITF в Анталия след поражение в два сета от 791-вия в света Алехо Лингуа Лавален от Аржентина. Мачът бе много равностоен и оспорван, като българинът може да съжалява за резултата, тъй като имаше съвсем реални шансове да спечели.

Подобно на вчерашния си мач Лазаров бе доста агресивен на сервис като записа 3 аса, но и направи 3 двойни грешки, докато показателите на Лавален и по двата компонента показваха 0. Най-сериозното предимство на аржентинеца бяха спечелените на втори сервис точки, където той регистрира 60% успеваемост срещу едва 37% за Лазаров. Лавален бе по-прецизен и при възможностите си за пробив, реализирайки 50% от тях (5 от 10), докато Лазаров оползотоври 38% от своите шансове (3 от 8).

Мачът започна по чудесен начин за Лазаров, който поведе с 2-0 след ранен пробив. След това обаче Лавален заигра значително по-добре и също стигна до брейк, чрез който осъществи обрат и поведе с 3-2. Това не смути третата ни ракета, който първо изравни резултата, а след това отново проби за 4-3.

За съжаление това се оказа последният позитивен момент за Лазаров в сета. Неговият опонент вдигна значително темпото и пое инициативата, като отново направи серия от три поредни гейма и по този начин спечели първата част с 6-4.

Вторият сет започна равностойно, като Лазаров на два пъти поведе в геймовете, но аржентинецът не му позволи да се откъсне в резултата и успяваше да възстанови равенството. Въпреки това отново българинът бе този, който пръв достигна до пробив, и поведе с 4-2. За съжаление Лазаров не успя да се възползва от психологическото преимущество и позволи на Лавален да върне пробива за 4-4.

Българинът излезе напред в резултата, спечелвайки деветия гейм, но развръзката от първия сет се повтори и неговият опонент отново спечели три поредни гейма, като по този начин оформи крайния резултат след 1 час и 48 минути игра.

С представянето си в турския курорт Лазаров спечели 2 точки за световната ранглиста и 438 долара от наградния фонд на турнира.