Александър Лазаров победи Миладинович на Bel International Exhibition

Bel International Exhibition, Белград, групова фаза

Александър Лазаров – Марко Миладинович 6-2, 6-4

Александър Лазаров победи сърбина Марко Миладинович с 6-2, 6-4 на демонстративния турнир Bel International Exhibition, провеждащ се в Белград. Третата ни ракета продължава със силната форма, която демонстрира от началото на лятото и отново остави чудесни впечатления с играта си.

Това бе втори мач между тях, като предишният също завърши с победа за Лазаров. Двамата се срещнаха на турнира Eastern European Championship това лято, като тогава успехът на българина бе дори по-изразителен: 6-0, 6-2.

На хартия Миладинович бе фаворит, тъй като заема значително по-висока позиция от родния тенисист в ранглистата – 465 срещу 538. Лазаров обаче бързо припомни на опонента си, че тенисът не се играе на хартия. След като загуби оспорван първи гейм българинът осъществи пробив и поведе с 3-1. Миладинович върна един гейм, но веднага след това Лазаров направи още една серия от три поредни гейма и спечели сета след 35 минути игра.

Лазаров продължи да налага много високо темпо и във втория сет, като стигна до нов пробив и поведе комфортно с 3-0. Миладинович обаче не се предаде и върна интригата, като реализира първия си пробив в мача и намали изоставането си до 2-3. Българинът обаче не позволи на опонента си да застраши още по-сериозно неговото лидерство. От този момент нататък играта се движеше гейм за гейм, като в крайна сметка Лазаров триумфира с 6-4, което му донесе успеха в мача.

Това бе трета поредна победа за третата ни ракета в турнира, която му осигури лидерската позиция в своята група. В предишните си два мача Лазаров победи сърбина Деян Катич (6-2, 6-2) и руснака Даниил Савельов (6-3, 6-0).