Александър Лазаров е на 1/4-финал в Шарм ел Шейх след зрелищен обрат

ITF M15 Sharm El Sheikh (Египет), 1/8-финал

Александър Лазаров – Витали Сачко 7-5, 3-6, 6-3

Александър Лазаров се класира за 1/4-финалите на турнира от веригата ITF Futures в Шарм ел Шейх (Египет). Третата ни ракета победи намиращия се под №536 в световната ранглиста украинец Витали Сачко в много интригуващ мач, продължил два часа и половина.

Лазаров започна вихрено срещата като реализира ранен пробив и поведе уверено с 3-0. След това обаче в играта на българина настъпи внезапен спад и той позволи на опонента си да изравни резултата. Лазаров успя на още два пъти да вземе преднина в сета, но неговият опонент не му позволи да достигне до решаващ пробив.

Това все пак се случи при резултат 5-5, когато Лазаров спечели необходимите му два гейма и по този начин триумфира в първия ссет.

Втората част започна много по-добре за Сачко, който осъществи пробив и поведе с 2-0. Лазаров върна един гейм, но украинецът отново проби и увеличи преднината си на 4-1. Българинът опита да отговори на предизвикателството, но Сачко продължи да поддържа разликата от три гейма и спечели сета с 6-3.

Двамат опоненти си размениха по един гейм в началото на заключителния сет, след което Сачко стигна до нов пробив и поведе с 3-1. Ситуацията не бе никак добра за Лазаров, но българинът показа защо никога не бива да бъде отписван.

Третата ни ракета демонстрира най-добрата си игра и наложи непосилно за опонента си темпо, като това му помогна да спечели цели пет поредни гейма и да спечели сета с 6-3, а заедно с него и мача.

Следващият опонент на Лазаров ше бъде победителят от мача между Даниеле Капеки и Марек Генгел.

Това обаче не бе единствената победа за Лазаров в днешния ден. Двамата с Александър Донски записаха втори успех в турнира на двойки, като надделяха над Хосе Азорин и Пабло Гонзалес с 6-3, 7-5 и по този начин достигнаха до полуфиналите в надпреварата.

Следващите опоненти на родното дуо ще бъдат холандците Гийс Броуер и Раян Нийбоер, които са съответно на 498-мо и 704-то място в световната ранглиста.