Алексей Попирин е следващият опонент на Андреев

Singapore Tennis Open, първи кръг

Алексей Попирин – Кристофър Юбанкс 7-6(5), 7-6(5)

Световният №114 Алексей Попирин ще се изправи срещу Адриан Андреев във втори кръг на ATP 250 турнира в Сингапур. Австралиецът записа труден успех срещу 240-ия в света Кристофър Юбанкс, като и двата сета в мача завършиха с тайбрек.

Турнирът в Сингапур е трети за Попирин от началото на годината. Австралиецът загуби от Григор Димитров на 1/8-финалите на Murray River Open (4-6, 7-6, 3-6), а на Australian Open отпадна във втори кръг след поражение от Лойд Харис (2-6, 6-1, 3-6, 7-6, 3-6). Именно Харис бе победен от Адриан Андреев по-рано днес.

Попирин записа 15 аса срещу само четири за Юбанкс, като освен това имаше и значително превъзходство при спечелените на втори сервис точки (21-8). Австралиецът реализира една от двете си възможности за пробив (50%), докато Юбанкс оползотвори едва един от 11-те си брейкпойнта (9%).

Първият сет бе напълно равностоен като и двамата опоненти спечелиха сервис геймовете си и никой не успя да запише пробив. При резултат 5-4 Юбанкс стигна до два поредни сетбола, но и двата бяха отразени от Попирин, който отново възстанови равенството. Двамата си размениха по още един гейм и така се стигна до тайбрек.

Попирин поведе с 2-1, но позволи на Юбанкс да осъществи обрат и американецът направи резултата 4-2 в своя полза, след което съхрани аванса от две точки до 5-3. Тогава обаче Попирин внезапно вдигна темпото и спечели следващите четири разигравания, като по този начин спечели първия сет.

Втората част започна с гейм за Попирин, но Юбанкс изравни като спечели втория на нула, след което пред него се откриха два поредни брейкпойнта. Американецът обаче отново не се възползва от добрата възможност и Попирин си върна водачеството. Австралиецът задържа преднината си до 4-3, когато Юбанкс реализира първия пробив в мача и поведе с 5-4. Веднага след това обаче Попирин също проби сервиса на своя опонент и изравни резултата.

Австралиецът осъществи обрат като спечели единадесетия гейм на нула, но Юбанкс успя да възстанови равенството и се стигна до нов тайбрек. Той започна чудесно за Попирин, който поведе с 5-0, а след това стигна до четири поредни мачбола при 6-2. Юбанкс отрази първите три, но при следващия си опит австралиецът постигна целта си и оформи крайното 7-6(5), 7-6 (5) след 1 час и 48 минути игра.