Андреев отпадна в първи кръг на турнира в Биела

ATP Challenger, Биела (Италия), първи кръг

Адриан Андреев – Матиас Бахингер 2-6, 5-7

Адриан Андреев отпадна на старта на Чалънджър турнира в италианския град Биела, в който участва и трикратния шампион от Големия шлем Анди Мъри. Третата ни ракета допусна поражение в два сета от 276-ия в света Матис Бахингер и така изгуби възможността да се изправи срещу британската легенда.

Сервисът на Бахингер бе значително по-ефективен от този на Андреев, като германецът записа повече асове (9-1) и по-малко двойни грешки (2-4) от младия софиянец. Андреев реализира един прбив в мача, но той се оказа крайно недостатъчен, тъй като неговят съперник го направи четири пъти.

Мачът не започна никак добре за Андреев, чиито сервис бе пробит още в началото и Бахингер поведе убедително с 3-0. В хода на сета българинът намали резултата на 4-2, но Бахингер възстанови разликата от три гейма след като спечели седмия на нула, а впоследствие реализира първия сетбол, който се откри пред него, и се наложи с 6-2.

Андреев имаше възможност да пробие сервиса на опонента си още в първия гейм на втория сет, но не успя да го стори и Бахингер поведе. След това обаче българинът спаси три поредни брейкпойнта на своя опонент и възстанови равенството. Бахингер излезе напред в резултата за втори път, но след това Андреев изигра най-силния си период в мача и записа пробив, след който поведе с 4-2.

В седмия гейм третата ни ракета отново имаше възможност да пробие, но Бахингер спаси брейкпойнта и намали пасива си на 4-3. Германецът отново взе инициативата и в следващия гейм проби сервиса на Андреев, след което постигна пълен обрат и поведе с 5-4.

Бахингер стигна до мачпойнт в десетия гейм, но той бе отразен от Андреев, който направи резултата в сета 5-5. Въпреки това обаче неговият опонент продължи да играе по-добре и софиянецът спечели само две точки до края на мача, отстъпвайки с 2-6, 5-7 след час и половина игра.