Българите в ITF: Стаматова на полуфинал, загуба за Дженев

Юлия Стаматова записа нова победа на тазседмичния W15 турнир в Монастир. Поставената под №3 българка достигна до полуфиналите след победа с 6-4, 6-1 над осмата в схемата Лара Пфайфър (№1073). Стаматова си позволи отпускане в края на първия сет, но въпреки това не допусна опонентката ѝ да обърне развоя на мача.

Следващата опонентка на Стаматова ще бъде квалификантката Вашнави Адкар.

Българската тенисистка започна отлично мача, като реализира два поредни брейка, но след това Пфайфър върна един брейк и намали резултата на 4-2. Стаматова прекъсна серията на опонентката си, но впоследствие италианката отново изигра силни минути и намали изоставането си до само един гейм. Това обаче не притесни световната №780, която завърши сета с нов брейк за 6-4.

Вторият сет започна по идентичен начин, като Стаматова отново натрупа комфортен аванс от 4-0, преди Пфайфър да успее да открие актива си. Този път обаче българката не показа колебания и триумфира с 6-4, 6-1 след 1 час и 46 минути на корта.

Междувременно, Адрияно Дженев претърпя поражение в първия си четвъртфинал в мъжкия тенис, губейки с 3-6, 0-6 от четвъртия поставен Клемон Табур (№428) на М15 турнира в Куршумлийска Баня. Въпреки днешния резултат, младият българин може да е доволен от представянето си в надпреварата, което му донесе 2 точки за световната ранглиста.