Диа Евтимова с нов четвъртфинал в Анталия

ITF Анталия, втори кръг

Диа Евтимова – Арина Габриела Василеску 3-6, 6-4, 6-2

За втора поредна година Диа Евтимова достигна до четвъртфинал на ITF турнир в Анталия. Българката постигна втората си победа в последните дни след обрат 3-6, 6-4, 6-2 над румънката Арина Габриела Василеску (№732), реализирайки общо 9 мача в хода на продължилия над 2 часа мач.

През миналата седмица Евтимова загуби в топ 8 от Мария Гонзалес, а в опит да стигне и първи полуфинал през сезона ще срещне италианката Федерика Билардо, дала само гейм на сънародничката си Виргиния Ферара.

За съжаление Евтимова бе единствената българка с победа в Анталия днес. Ани Вангелова загуби с 1-6, 1-6 от шестата в схемата Ванда Лукач. Дария Шаламанова допусна поражение с 1-6, 4-6 от №4 Хюрикейн Блек.

В същото време на ITF турнира в Монастир Александър Донски загуби с 3-6, 3-6 от Лука Джакомини (№684).