Беретини отстрани Мъри на любимия му турнир

Cinch Championships, втори кръг

Матео Беретини – Анди Мъри 6-3, 6-3

Матео Беретини не се трогна от петте титли на Анди Мъри в Куинс Клъб и отстрани бившия №1 в света от любимата му надпревара след 6-3, 6-3 в двубой от втория кръг на турнира.

При завръщането си на корта шотландецът победи Беноа Пер, но днес бе надигран от поставения под №1. Италианецът изигра много солиден мач на сервис, като рядко губеше точки и даде само три брейкбола на Мъри, който така и не успя да достигне до пробив.

В същото време Беретини действаше доста успешно на втория сервис на съперника си, което подпомогна постигането на общо три пробива – два в първия и един във втория сет.

Всъщност, два от общо трите брейкбола за Мъри дойдоха в първия сервис гейм на Беретини, който ги отрази, а след това с пробив за 3-2 пое контрол над сета. При 5-3 пък нов брейк доведе до успеха за световния №9.

Неговата серия набъбна на пет поредни гейма до 3-0 във втората част и оттам насетне Мъри нямаше шансове да се върне в мача, за да достигне до първия си четвъртфинал в Куинс Клъб.

„Беше много трудно. Знаем кой е Анди – велик шампион, велик тенисист. Винаги се бори, дори в последните геймове, така че съм много щастлив от представянето си“ – коментира след успеха Беретини.

В следващия кръг негов съперник ще бъде ракета №1 на Великобритания Даниел Еванс, който по-рано през деня победи Адриан Манарино след 6-4, 7-6(7).

Британците в топ 8 ще са общо трима, след като още вчера място в тази фаза си осигуриха Камерън Нори и Джак Дрейпър, които ще играят помежду си.

От турнира отпадна шампионът от 2019-а Фелисиано Лопес, който загуби с 2-6, 3-6 от Денис Шаповалов. Следващ съперник на канадеца ще бъде Франсис Тиафо, който отстрани Виктор Троицки с 6-3, 7-6(3).