Димитър Кузманов претърпя поражение на 1/4-финалите в Алмати

Beeline Open, 1/4-финал

Димитър Кузманов – Чун Хсин Цен 6-7(1), 3-6

Димитър Кузманов отпадна от Чалънджър турнира в Алмати след поражение от намиращия се на 279-о място в световната ранглиста Чун Хсин Цен. Втората ни ракета има сериозни основания да съжалява за резултата, тъй като мачът можеше да се развие по съвсем различен начин, но за съжаление българинът не успя да надгради над силното си представяне от предходните си два мача в надпреварата.

Цен записа повече асове (4-1), но и направи една двойна грешка повече от Кузманов (3-2). Тайванецът имаше превъзходство при реализираните както на сервис (49-44), така и на ретур точки (34-22), като и двамата показаха сериозни колебания при точките си за пробив. Кузманов реализира един от шестте си брейкпойнта, а неговият опонент – само два от своите дванадесет.

Кузманов поведе след като спаси точка за пробив в първия гейм, но Цен възстанови равенството. Тайванецът можеше да обърне резултата, но втората ни ракета отрази два поредни брейкпойнта и си върна водачеството. Впоследствиео баче самият Кузманов пропусна брейкпойнт и равенството отново бе възстановено.

Спечеленият гейм се оказа началото на силна серия за Цен, който реализира първия пробив в мача, след което затвърди брейка и поведе с 4-2. Кузманов обаче подобри значително играта си и изравни резултата, а впоследствие отново взе преднина при 5-4. Цен обаче не позволи на пловдивчанина да реазлира решаващ пробив и в крайна сметка се стигна до тайбрек. Той не премина никак добре за Кузманов, тъй като тайванецът натрупа преднина от шест точки и спечели сета със 7-6(1).

Трудностите за българина продължиха и във втория сет, като в първите три гейма той спечели само четири точки. След третия гейм Кузманов поиска медицинско прекъсване, но за щастие се върна на корта и намали резултата на 3-1. Цен възстанови разликата от три гейма, но след това Кузманов отрази три поредни брейкпойнта и редуцира пасива си.

Цен отговори с гейм на нула, след което стигна до два мачпойнта. Те обаче бяха спасени от Кузманов, който спечели подаването си и направи резултата 5-3. Българинът можеше да постави под още по-голямо напрежение своя опонент, но в деветия гейм пропусна три точки за пробив, след което Цен стигна до нова възможност за спечелването на мача. Този път обаче тайванецът не допусна грешка и оформи крайнтоо 7-6(1), 6-3 след два часа игра.