Кузманов претърпя поражение на четвъртфинала в Яш

Concord Iasi Open, четвъртфинал

Димитър Кузманов – Фелипе Алвеш 0-6, 6-3, 3-6

Димитър Кузманов отпадна от Чалънджър турнира в Яш, след като претърпя поражение от световния №220 Фелипе Алвеш на четвъртфиналите на надпреварата. Българинът успя да доведе мача до заключителен сет, след като загуби първите осем гейма в мача, но не успя да задържи добрия си ритъм до края на мача и бе принуден да се примири с поражението.

В откриващия сет интрига почти нямаше, тъй като Кузманов отстъпваше значително на опонента си и бе категорично надигран от световния №220. Алвеш успя на три пъти да пробие сервиса на българина и спечелеи всичките си подавания на нула, като по този начин се наложи с 6-0 в първата част след едва 25 минути игра.

Силната серия на бразилеца продължи и той записа ранен пробив във втория сет, след който поведе с 2-0. Ситуацията за Кузманов изглеждаше безнадеждна, но втората ни ракета прекъсна серията на опонента си с гейм на нула, след което проби за 2-2. Българинът осъществи пълен обрат, но Алвеш успя да възстанови равенството, като спечели шестия гейм. Впоследствие обаче Кузманов отново взе инициативата и в оставащата част от сета напълно владееше инициативата, надделявайки с 6-3.

За съжаление на българина обаче, неговият опонент преоткри ритъма, с който играеше в началото на мача, и в заключителния сет успя да натрупа комфортен аванс от 3-0. Кузманов прекъсна серията на бразилеца, но Алвеш възстанови разликата от три гейма при 4-1. Кузманов опита да редуцира пасива си, но бразилецът не му позволи да се надява на обрат и триумфира с 6-0, 3-6, 6-3 след два часа на корта.