Кузманов претърпя поражение на турнира в Перуджа

Internazionali di Tennis, осминафинал

Димитър Кузманов – Нерман Фатич 4-6, 6-7(5)

Димитър Кузманов отпадна от Чалънджър турнира в Перуджа, след като претърпя поражение от световния №240 Нерман Фатич на осминафиналите на надпреварата. Мачът можеше да се развие по съвсем различен начин, тъй като българинът водеше с 5-2 във втория сет, но за съжаление втората ни ракета не успя да запази добрия ритъм и позволи на опонента си да осъществи обрат.

Началото на мача не бе добро за Кузманов, тъй като неговият опонент успя да пробие сервиса му още в първия гейм, след което затвърди брейка и увеличи преднината си на 2-0. Българинът опита да редуцира пасива си, но до края на сета така и не успя да стигне до възможност за пробив и Фатич се наложи с 6-4.

Втората част започна по аналогичен начин, но при разменени роли – този път Кузманов бе този, който поведе с 2-0, след като в първите две гейма даде само една точка на босненеца. Фатич обаче намали резултата, след което възстанови равенството, спасявайки два брейкпойнта на българина в четвъртия гейм.

Впоследствие обаче Кузманов изигра най-силния си период в мача, като в следващите три гейма загуби само една точка и поведе с 5-2. Фатич обаче отговори с гейм на нула, след което проби за 5-4. Босненецът продължи да доминира и изравни резултата, но втората ни ракета успя да прекъсне серията му и отново се доближи на гейм от победата, правейки резултата 6-5 в своя полза. Фатич обаче не позволи на българина да реализира решаващ пробив и така се стигна до тайбрек.

В него двамата на няколко пъти си размениха водачеството, но след това Фатич отново заигра по-силно и стигна до два поредни мачбола. Кузманов спаси първия, но при втората си възможност босненцът не допусна грешка и оформи крайното 6-4. 7-6(5) в своя полза след точно два часа игра.