Кузманов стартира с убедителна победа в Яш

Concord Iasi Open, първи кръг

Димитър Кузманов – Педжа Крстин 6-2, 6-2

Димитър Кузманов започна участието си на Чалънджър турнира в румънския град Яш с категоричен успех над световния №267 Педжа Крстин. Втората ни ракета владееше инициативата през целия мач и надигра категорично опонента си, записвайки напълно заслужен успех.

Следващият опонент на Кузманов ще бъде участващият с „уайлд кард“ представител на домакините Николас Йонел (№516 в ранглистата).

Пловдивчанинът записа повече асове (2-1) и направи по-малко двойни грешки (1-4) от своя опонент. Кузманов бе по-резултатен както на сервис (35-23), така и на ретур (27-18), като междувременно реализира пет от осемте си брейкпойнта (63%), докато Крстин оползотвори една от двете точки за пробив, до които достигна (50%).

Кузманов взе преднина в началото, но неговият опонент също спечели първото си подаване и изравни. След това обаче втората ни ракета наложи непосилно за сърбина темпо и реализира първия пробив в мача, след който натрупа солиден аванс от 4-1. Втората ни ракета имаше възможност да увеличи преднината си, но в шестия гейм пропусна брейкпойнт и Крстин прекъсна серията му.

Това обаче се оказа само временно колебание за българина. Кузманов възстанови разликата от три гейма при 5-2, а в осмия пропусна сетбол, но въпреки това продължи да поставя опонента си под напрежение и се наложи с 6-2 в първата част.

Пловдивчанинът продължи да доминира и увеличи серията си от поредни спечелени геймове на пет, след като във втория сет записа ранен пробив и поведе убедително с 3-0. Крстин обаче върна интригата, като отговори с гейм на нула, а впоследствие проби за 3-2.

Вендага след това обаче Кузманов записа нов брейк, който затвърди, като спечели подаването си на 15 и така се доближи само на гейм от победата. Тя стана факт няколко минути по-късно, когато втората ни ракета реализира решаващ пробив, с който оформи крайното 6-2, 6-2 след 84 минути игра.