Кузманов с нов четвъртфинал на Чалънджър в ЮАР

PotchOpen II, втори кръг
Димитър Кузманов – Тристан Ламасин 7-5, 7-6(5)

За втора поредна седмица Димитър Кузманов ще играе четвъртфинал на Чалънджър турнир в южноафриканския град Почефструм.

Той постигна това след успех със 7-5, 7-6(5) над №246 в света Тристан Ламасин след 2 часа и 3 минути игра в мач, в който отрази седем от осемте възможности за пробив на съперника и в същото време реализира два от четирите си брейкбола.

В първия сет единственият пробив дойде в 11-ия гейм, след което Кузманов реализира втория си сетбол. Ламасин нанесе първия удар във втората част след пробив за 4-2, но българинът реагира с рибрейк.

Кузманов за пореден път демонстрира психическата си устойчивост на корта като при 4-5 отрази три сетбола на французина. Стигна се до тайбрек, в който реализира още първия си мачбол за 7-5.

В опит да достигне и до полуфинал пловдивчанинът ще срещне Лукас Мидлер (№308), който отстрани в три сета третия в схемата Марк-Андреа Хюслер.

Кузманов и австриецът вече имат един мач помежду си – през септември миналата година на ITF турнир в Австрия, когато Кузманов измъкна победата на четвъртфиналите след тайбрек в третия сет.

С достигането до топ 8 той си осигури и 15 точки за световната ранглиста, които гарантират пореден скок в класацията на АТР, където през следващата седмица ще бъде около 261-а позиция. Победа над Мидлер почти сигурно ще му осигури и дебютно влизане сред първите 250.