Кузманов пропусна два мачбола, но продължава напред в Почефструм

PotchOpen II (Почефструм), първи кръг

Димитър Кузманов – Джей Кларк 5-7, 6-3, 7-6(2)

Димитър Кузманов записа победа в три сета над световния №193 Джей Кларк на старта на Чалънджър турнира в Почефструм (ЮАР). Българинът отстъпи в първия сет, но след това намери сили за обрат и отстрани британеца, който бе пети поставен в схемата.

Следващият опонент на втората ни ракета ще бъде 246-ият в света Тристан Ламазин.

Кузманов успя да поведе след като спаси три брейкпойнта в първия гейм, но след това неговият опонент изравни с гейм на нула, след което реализира пробив за 3-1. Британецът продължи да поддържа разликата от два гейма до 5-3, когато Кузманов също успя да пробие и изравни резултата. След това обаче Кларк наложи непосилно за българина темпо и в следващите два гейма му даде само една точка, спечелвайки първия сет със 7-5.

Двамата опоненти си размениха по един гейм в началото на втората част, след което Кузманов осъществи първия си пробив в мача и поведе с 3-1. Кларк намали пасива си, но българинът проби отново и направи резултата 5-2 в своя полза. Впоследствие двамата записаха по един гейм на нула и така Кузманов изравни резултата в мача след 6-3 във втория сет.

Заключителният сет започна отлично за българина, който поведе с 2-0 след ранен пробив.Кузманов успя да задържи преднината от два гейма до 5-3 и победата изглеждаше съвсем близо. Тогава обаче Кларк подобри значително представянето си и изигра най-силния си период в срещата като спаси два поредни мачбола на Кузманов и осъществи пълен обрат за 6-5. Втората ни ракета прекъсна серията на опонента си с гейм на нула и така се стигна до тайбрек.

Той започна равностойно, но при резултат 2-2 Кузманов се развихти и реализира пет поредни точки, с което спечели тайбрека и оформи крайното 5-7, 6-3, 7-6(2) след 3 часа и 17 минути игра.