Димитър Кузманов се класира за 1/8-финалите в Биела

Biella 6 Challenger, първи кръг

Димитър Кузманов – Тристан Ламазин 7-5, 4-6, 6-1

Димитър Кузманов започна участието си на Чалънджър турнира в Биела с трисетов успех над световния №244 Тристан Ламазин. Българинът допусна обрат във втория сет, но в заключителната част не остави никакви шансове на своя опонент и заслужено намери място в следващата фаза

Там негов опонент ще бъде 250-ият в света Факундо Мена, който по-рано днес елиминира седмия в схемата Жоао Менезес (6-3, 6-4).

Всички четири аса в мача бяха дело на Кузманов, като това допринесе за минималното преимущество на българина по отношение на спечелените на сервис точки (60-58). Втората ни ракета бе по-резултатен и на ретур (42-33), като освен това реализира четири от деветте си точки за пробив (44%), докато Ламазин оползотвори два от четирите си брейкпойнта (50%).

Първият сет започна много равностойно, като и двамата спечелиха първите си три сервис гейма. Ламазин успя да обърне резултата, като реализира първия пробив в мача, след което отрази брейкпойнт на Кузманов и увеличи преднината си на 5-3. Кузманов обаче отговори с гейм на нула, след което върна пробива и възстанови равенството при 5-5. Възходът на втората ни ракета продължи и спечели следващите два гейма на 15, като по този начин надделя със 7-5 в откриващия сет.

Българинът поведе в началото на втората част, но след това пропусна два брейкпойнта и позволи на опонента си да изравни резултата. Впоследствие сценарият от първия сет се повтори – Кузманов поведе с 3-2, но Ламазин направи серия от три поредни спечелени гейма и обърна резултата. Пловдивчанинът редуцира пасива си, но този път не успя да изравни резултата и Ламазин приключи сета с гейм на нула, като по този начин спечели сета с 6-4.

Кузманов бързо се отърси от злополучното за него развитие на втория сет и в заключителната част доминираше категорично над своя опонент. Пловдивчанинът успя на два пъти да пробие сервиса на Ламазин и сравнително лесно натрупа комфортен аванс от 5-0. Французинът успя да прекъсне серията на втората ни ракета, но впоследствие Кузманов отрази брейкпойнт и спечели подаването си, триумфирайки със 7-5, 4-6, 6-1 след 2 часа и 37 минути игра.