Глушкова победи №180 в света на 60-хилядник в Германия

Денислава Глушкова  победи световната номер 180 Присила Хон на силен ITF турнир с награден фонд 60 хиляди долара в германския град Хехинген.

Глушкова, №496 в света, имаше нужда от само 73 минути за успеха над австралийката. Тя реализира пет пробива и на свой ред допусна само един. Двете си размениха по един брейк за 3-2 и 3-3, а нов пробив на 0 за 4-3 даде важното предимство на българката в първата част. Този път авансът бе затвърден, а малко по-късно тя реализира и първия си сетбол.

Във втората част предимството ѝ бе много голямо и от 2-1 затвори мача с четири поредни гейма в своя полза.

За 19-годишната тенисистка това бе трета победа на турнира, след като тя не загуби нито сет и в двете си срещи в квалификациите.

Тези победи ще доведат и до сериозен скок в ранглистата. Дори при загуба в следващия кръг, тя ще прогресира с около 40 позиции до позиция в близост до №450. За Глушкова предстои мач с германката Александра Вечич, която е №416 в света.

За съжаление, другата ни представителка в турнира Гергана Топалова загуби мача си от първи кръг след 2-6, 1-6 срещу квалификантката Зива Фалкнер (№518).

Денят бе успешен за Пьотр Нестеров, който победи с категоричното 6-1, 6-0 Кристофър Пацановски в мач от първия кръг на 25-хилядника в Питещ. Срещата продължи едва 45 минути.

Поражения на други ITF турнири регистрираха Диа Евтимова, Симеон Терзиев и Николай Неделчев.