Изабелла Шиникова записа нова победа в Сантарем

ITF W25 Сантарем, осминафинал

Изабелла Шиникова – Алиша Барнет 2-6, 6-3, 6-2

Изабелла Шиникова продължи доброто си представяне на турнира на ITF в Сантарем и се класира за четвъртфиналите след успех над 665-ата в света Алиша Барнет. Третата ни ракета се представи доста неубедително в първия сет, но в останалата част от мача превъзхождаше значително своята опонентка и заслужено стигна до победата.

Следващата опонентка на българката ще бъде 317-ата в ранглистата Пемра Йозген.

И двата аса в мача бяха дело на Шиникова, като освен това тя направи и по-малко двойни грешки от опонентката си (3-7). Третата ни ракета реализира пет от 12-те си точки за пробив (42%), докато Барнет оползотвори три от своите седем брейкпойнта (43%).

Мачът започна равностойно, като Барнет на два пъти поведе, но Шиникова съумяваше да изравни. Впоследствие обаче Барнет напълно пое контрола върху играта и в следващите четири гейма даде само три точки на третата ни ракета, спечелвайки откриващия сет с 6-2.

Противно на развитието на мача, втората част започна много по-добре за Шиникова, която реализира ранен пробив за 2-0. Барнет намали резултата, но радостта ѝ не продължи дълго. Българската тенисистка изигра най-силния си период в мача до този момент и въпреки усилията на опонентката си успя да натрупа комфортен аванс от 5-1.

Сетът изглеждаше решен, но Барнет върна интригата с два поредни гейма на нула. Шиникова обаче не ѝ позволи да продължи да се надява на обрат и в деветия гейм проби сервиса на британката, като по този начин се наложи с 6-3 и изравни резултата в мача.

Шиникова продължи да доминира и в заключителния сет, спечелвайки сравнително лесно първите три гейма. В хода на сета Барнет успя да редуцира пасива си до 4-2, но това бе последният позитивен момент за нея в днешния двубой. Шиникова приключи сблъсъка по възможно най-добрия начин и спечели на нула следващите два гейма, оформяйки крайното 2-6, 6-3, 6-2 след 1 час и 43 минути на корта.