Проследихте на живо: Адриан Андреев – Алекс де Минор 3-6, 1-6

В съботната сутрин Адриан Андреев ще се изправи срещу Алекс де Минор във втория кръг на АТР 250 турнира в Анталия. Двубоят е първи на централния корт и стартира в 9 часа българско време.

Андреев вече записа три победи в надпреварата, след като в квалификациите победи Лукас Клайн и Андреа Вавасори, а в петък постигна първи успех в основна схема на АТР турнир след успех над представителя на домакините Марсел Илхан. До този момент Андреев не е загубил нито сет, но сега съперникът ще е от съвсем друга класа – световният №23 и първа ракета на Австралия Де Минор, който стартира сезона си с категоричен успех над Малек Джазири.

Това ще бъде четвърти мач за 19-годишния Андреев на ниво основна схема на АТР и трети срещу австралиец, след като в първите си два загуби от Матю Ебдън и Джон Милман в последните две издания на Sofia Open.

С трите си победи до този момент българинът си гарантира скок с около 120 места в световната ранглиста, а ако стигне до сензационен успех над „Демона“ ще влезе и в топ 400.

Проследете мача с нас!

Първи сет:

1-0 Пробив за Андреев! Чудесно начало за българина. Де Минор имаше два геймбола при 40-15, но Андреев взе следващите три разигравания и стигна до шанс за пробив. Той не бе реализиран, но при третия си шанс бившият №2 при юношите стигна до гейма.

1-1 Пробив за Де Минор! За съжаление Андреев не успя да затвърди аванса си. При 15-30 сбърка една наглед лесна точка на мрежата. Първият брейкбол бе отразен чрез началния удар, но при втория „Демона“ стига до успеха.

1-2 Този път бърз гейм на 0 за австралиеца.

2-2 И Андреев отвръща с първия си спечелен сервис гейм на 0.

2-3 След страхотна точка, в която методично натискаше съперника, за да завърши накрая със смач, Андреев стигна до два шанса за пробив при 15-40. Де Минор обаче намери ритъм в сервиса в най-точния момент и с няколко бързи разигравания си взе подаването.

2-4 Пробив за Де Минор! Доста агресивната игра на ретур за австралиеца се отплати в този гейм. При 15-40 той пропусна да реализира на мрежата, но при втория брейкбол Андреев направи непредизвикана грешка.

3-4 Пробив за Андреев! Българинът продължава да стои прекрасно в дългите разигравания и в случая на няколко пъти бе много по-стабилен от съперника, което доведе и до реализиран пробив при 30-40.

3-5 Пробив за Де Минор! Ракета №1 на Австралия отвръща с нов пробив в своя полза, дошъл след минаващ удар от бекхенд по диагонала при 30-40.

3-6 Сет за Де Минор! Един от малкото безпроблемни геймове за австралиеца идва на време, за да сложи край на първата част.

Втори сет:

0-1 Пробив за австралиеца! Де Минор взима топката все по-рано и играе все по-дълбоко. Това му осигури три брейкбола при 0-40, а форхенд на Андреев в мрежата значи и край на гейма.

0-2 Андреев продължава да играе успешно на сервис на съперника, но при 40-40 две грешки не му позволиха да се пребори за рибрейк.

1-2 Българинът спира серията от четири поредни гейма на своя съперник. Мачът продължава с битка от основната линия, но в случая Андреев бе по-стабилният от двамата.

1-3 Гейм на 15 за Де Минор.

1-4 Нов пробив в полза на Де Минор. Австралиецът се чувства все по-комфортно на ретур и това му носи често предимство в подаванията на Андреев.

1-5 Андреев имаше брейкбол при 30-40, но Де Минор не му даде шанс да го оползотвори.

1-6 Андреев спаси три мачбола, но при четвъртия Де Минор слага край на двубоя.