Нестеров е на два четвъртфинала на US Open

Българският представител в юношеския турнир на US Open Пьотр Нестеров продължава чудесното си представяне в Ню Йорк, където ще играе два четвъртфинала. В мач от третия кръг на сингъл той победи със 7-6(3), 6-4 чеха Якуб Менсик със 7-6(3), 6-4.

Ден по-рано Менсик отстрани четвъртия в схемата Бруно Кузухара, но този път бе надигран от Нестеров. Първият сет премина без промени, но българинът бе по-стабилен в тайбрека, в който така и не загуби сервиса си.

Това повлия и на развитието на втората част – два пробива и 5-1 за него преди Менсик да отрази един мачбол и да достигне до единствения си брейк в мача. Все пак от втория опит Нестеров сервира успешно за спечелването на двубоя.

Така в рамките на три мача той има само един загубен сет. В битка за място на полуфиналите негов съперник ще бъде Саша Гуеймард Вайенбург, който е 11-и в схемата и 15-и в световната ранглиста при юношите.

В трети кръг французинът отстрани партньора на Нестеров на двойки Вячеслав Биелинский в два сета. По-късно през деня българинът и украинецът започнаха успешно участието си на двойки – в мач от втори кръг двамата победиха с 6-3, 7-6(4) литовеца Гаубас и испанеца Мерида Агилар.

На Ролан Гарос Нестеров и Биелинский достигнаха до полуфинал. Малко по-късно пък в Клостерс двамата играха финал на сингъл помежду си на Европейското първенство за юноши, спечелен от украинеца.

За 18-годишния Нестеров участието в Ню Йорк е една от последните изяви при юношите, след което ще се концентрира върху изяви при мъжете.