Република Южна Африка отстрани България от Купа „Дейвис“

Димитър Кузманов бе близо до това отново да върне равенството в сблъсъка с Република Южна Африка за Купа „Дейвис“, но Лойд Харис се справи с предизвикателството и сложи край на надеждите на отбора ни след 6-3 7-6(3).

Първата част стартира положително за българина, който поведе с пробив след неубедително представяне на опонента си. Световният №113 обаче бързо намери ритъма си и стигна до обрат. В следващите минути от сета наблюдавахме категоричен превес от Харис, който закономерно успя да поведе с 6-3.

Вторият сет се разви по подобен начин, като отново видяхме ранен натиск от втората ни ракета. Кузманов изненада съперника си с подобряването на нивото си и поведе с два пробива и 3-0.

И този път Лойд не позволи на противника си да се откъсне прекалено далече в резултата, като моментално намали до 3-2, но подемът в представянето на Кузманов продължи и рисковете се отплащаха – 5-3.

Представителят на Република Южна Африка обаче реагира добре, пак се завърна в сета и го отведе до тайбрек. Кузманов загуби борбата в първите точки и изостана с 0-3, но показа характер, за да стигне до 3-4, след което спорно отсъждане на съдията лиши Димитър от равенството. До края Харис не допусна грешка – 7-6(3).

Така резултатът стана 3-1 и петият мач от серията остава без значение. Напомняме, че световният №13 първоначално даде аванс на страната си с победа над Александър Лазаров, след което Кузманов успя да изравни за 1-1 , но българите изостанаха отново след загуба на двойки.

Tenniskafe.com предупреждава, че модераторите на сайта трият коментари, които съдържат обидни квалификации, нецензурни думи, обиди по расов, етнически, религиозен, полов или сексуален признак, както и коментарите, които са на латиница. Не се допускат коментари, които съдържат спам, както и такива с главни букви (думи, фрази и изречения). Не се допускат опити за реклама без знанието и разрешението на администраторите на сайта.