Свитолина се справи с лекота и с Касаткина

Citi Open, втори кръг
Елина Свитолина – Дария Касаткина 6-2, 6-2

Елина Свитолина продължава своето прекрасно представяне след завръщането си на корта. Полуфиналистката от Уимбълдън записа втора впечатляваща победа във Вашингтон. След успеха над Виктория Азаренка, сега нейна жертва бе Дария Касаткина. Украинката се справи с 6-2, 6-2 срещу световната №11, която определено е любима нейна съперничка.

Това бе осми мач помежду им, като Свитолина е спечелила и осемте със загубени само два сета.

Двете играха за втори път през годината, след мача в четвърти кръг на Ролан Гарос, а настоящият успех означава, че Свитолина достига до четвъртия си четвъртфинал в последните пет турнира, в които играе.

„Опитвам да се боря всеки път, когато играя с Даша. Тя е труден съперник и всеки път опитвам да изиграя още една топка над мрежата, да диктувам играта. Много съм щастлива, че спечелих днес“ – коментира тя.

Свитолина реализира 29 уинъра и спаси и 10-те брейкбола на съперничката си. Девет от тях дойдоха в два брейка – шест в последния гейм на първия сет, преминал през пет равенства, и още три в невероятния пети гейм на втората част, когато при 4-1 двете минаха през единадесет равенства.

За Свитoлина следва мач срещу американка – победителката от двубоя между Джесика Пегула и Пейтън Стърнс.

В топ 8 е и Коко Гоф, която победи добрата си приятелка Хейли Баптист след 6-1, 6-4.  Тя не загуби подаването си и спечели половината точки на ретур на втори сервис, за да се поздрави с успеха срещу родената във Вашингтон тенисистка, която постигна две победи над топ 50 съпернички (Каролина Плишкова и Алиша Паркс) в предишните два кръга.

За Гоф следва мач с №6 в схемата Белинда Бенчич, която победи друга американка в лицето на Лорън Дейвис.

Място в топ 8 намери и Медисън Кийс, която нямаше проблеми срещу завърналата се на корта след дълго отсъствие Дженифър Брейди – 6-4, 6-0. Кийс очаква победителката от двубоя между Мария Сакари и Лейла Фернандес.