След нова лекция на корта: Втора победа на Уимбълдън за Пиронкова

Уимбълдън, втори кръг на квалификации

Цветана Пиронкова – Найкта Бейнс 6-1, 6-2

Цветана Пиронкова е само на една победа от място в основната схема на любимия си Уимбълдън. В двубой от втория кръг на пресявките бившата полуфиналистка в Лондон отново не срещна никакви проблеми и изнесе истинска лекция на съперничката си Найкта Бейнс в мач, продължил едва 54 минути. 23-годишната британка, която е №293 в света, записа победа на старта, но днес нямаше шансове срещу ракета №1 на България.

Пловдивчанката регистрира втори последователен лесен успех на кортовете в Роухемптън, като след общо едва четири гейма в полза на съперничките си в тях, е много близо до завръщане в Ол Инглънд Клъб, където игра за последно през 2017-а и където има полуфинал от 2010-а и четвъртфинал от 2011-а.

Както срещу американката Арконада в сряда, така и днес Пиронкова много бързо показа на съперничката си, че мястото ѝ в квалификациите се дължи единствено на малкото изиграни турнири след завръщането на корта. Двубоят започна с четири поредни гейма за българката, която се възползваше още от първите си шансове за пробив и в двата гейма на ретур.

Последва леко отпускане и два брейкбола пред британката от индийски произход, които тя не успя да използва. Бейнс все пак взе почетния си гейм в сета, след което още при първия сетбол Пиронкова се доближи на сет от успеха.

Във втората част сценарият бе подобен. От 0-1 българката записа пет поредни гейма с два бързи пробива и един по-сложен сервис гейм, в който отрази и втората порция от два брейкбола на съперничката си.

Вторият гейм за Бейнс само отложи неизбежното, което дойде след гейм на 0 за Пиронкова, гарантирал мястото ѝ в последния кръг на квалификациите.

Там обаче задачата ѝ няма да бъде никак лесна, тъй като нейна съперничка ще бъде бившата №20 в света Ана Конюх, която победи с 6-0, 5-7, 6-3 Варвара Флинк. В момента 23-годишната хърватка е №129 в света, но тази позиция се дължи на факта, че в последните години тя е непрестанно измъчвана от контузии и едва преди няколко месеца се завърна на корта, като оттогава има няколко отлични резултата – финал в Белград и осминафинал в Маями, където победи Ига Швьонтек. До момента двете никога не са играли помежду си.