Актуализираната ранглиста на WTA носи официално и нов връх за Виктория Томова в нейната кариера. Точките, спечелени от титлата на W80 турнира в Сарагоса, изпращат първата ракета на България под №75 в света.
Скокът за нея е от 23 позиции, след като преди седмица бе под №98. С настоящия актив от 777 точки обаче мястото ѝ в топ 100 изглежда сигурно и тя може да помисли за следваща цел – пробив в първите 50. До момента най-доброто ѝ класиране бе №87 от 27 февруари тази година.
По този начин България има свой представител в топ 75 на женския тенис за първи път от май 2017-а, когато за последно на такава позиция бе Цветана Пиронкова.
За Томова прогресът може да продължи още тази седмица, когато ще играе на 100-хилядник в Оейраш.
Сред останалите българки в топ 1000 промените са минимални, като втората ракета Гергана Топалова се смъква с 4 позиции до №312.

Никакви промени няма и сред топ 20, тъй като през миналата седмица някои от звездите почиваха, а други играха в отборния турнир „Били Джийн Кинг Къп“.