Вики Томова влезе в основната схема в Индиън Уелс след нова впечатляваща победа

BNP Paribas Open, втори кръг на квалификации
Виктория Томова – Астра Шарма 6-4, 6-1

Виктория Томова за първи път ще играе в основната схема на WTA 1000 турнира в Индиън Уелс. Това стана факт, след като в мач от втория кръг на квалификациите българката се справи с лекота с австралийската Астра Шарма – 6-4, 6-1 за едва 63 минути на корта.

Шарма е №96 в света, но предимството ѝ в ранглистата нямаше нищо общо с реалностите на корта в Индиън Уелс Тенис Гардън. Първата ракета на България изигра един от най-добрите си мачове от началото на сезона като впечатли с високото ниво на сервис – 77% точки на първи и 60% на втори начален удар. Шарма реализира само един пробив в целия мач при единствената си възможност затова, докато Томова реализира 5 от 7 шанса за оказалата се лесна победа.

Тя проби още в откриващия гейм на мача преди Шарма да изравни за 2-2. Нов брейк за 4-3 бе последван от два сервис гейма, в които българката загуби само една точка.

Във втората част тя отново проби на самия старт, след което от 2-1 взе следващите четири гейма, за да сложи край на двубоя с първия си мачбол в срещата.

За Томова това е общо трето участие в Индиън Уелс като в предишните два случая тя бе губела още на старта на квалификациите. Този път тя стига до основната схема след едва 8 загубени гейма в двата ѝ мача в пресявките. Това е общо пета победа в последните ѝ шест двубоя Успехите до момента ѝ носят общо 30 точки, които я доближават още до надяваме се скорошен дебют в топ 100. В следващите часове ще стане ясно и коя ще бъде нейна съперничка в първи кръг на основната схема.