Виктория Томова започна успешно участието си в Дубай

ITF W100 Дубай, първи кръг

Виктория Томова – Лесли Патинама Керкхове 6-4, 4-6, 6-1

Виктория Томова започна участието си на силния турнир на ITF в Дубай с трисетов успех над 157-мата в света Лесли Патинама Керкхове. Първата ни ракета допусна пробив в края на втория сет, но в останалата част от мача се представи на много високо ниво и напълно заслужено триумфира над нидерландката.

Опонентка на Томова в следващата фаза ще бъде намиращата се на 174-то място в ранглистата Виктория Кузмова.

Двубоят започна с гейм за Керкхове, но Томова бързо взе инцииативата, реализирайки ранен пробив за 3-1. Българката беше много солидна на сервис и не позволи на опонентката си да стигне до нито един брейкпойнт в първия сет. В десетия гейм Томова пропусна два поредни сетбола, но запази самообладание и в крайна сметка отново спечели пдоаването си, надделявайки с 6-4 в първата част.

Томова проби още в първия гейм на втория сет и изглеждаше, че ще стигне до победата без особени проблеми. Впоследствие обаче Керкхове изигра най-силния си период в мача и реализира два поредни брейка, повеждайки с 4-1. Това изобщо не обезвери първата ни ракета, която успя да върне пробива, а в маратонския осми гейм, продължил почти 10 минути, спаси четири брейкпойнта и възстанови равенството при 4-4. Нидерландката обаче отново вдигна темпото и в следващите два гейма загуби само една точка, записвайки решаващ брейк за 6-4.

В заключителната част интрига нямаше, тъй като Томова контролираше напълно случващото се на корта. Българката реализира два поредни пробива, като по този начин натрупа комфортен аванс от 4-0 и на праткика реши мача. Керкхове редуцира пасива си, но първата ни ракета записа нов брейк, с който оформи крайното 6-4, 4-6, 6-1 след точно два часа на корта.