Юлия Стаматова пропусна шанс за втори пореден трофей

Юлия Стаматова се бореше за своя втори пореден трофей в Табарка, Тунис, но загуби заключителната битка срещу третата поставена Нефиса Берберович. Седмата в схемата българка претърпя поражение с 2-6 2-6 в надпреварата с награден фонд 15 000 долара.

Стаматова играеше и за своята десета поредна победа, след като серията ѝ започна в началото на този месец. Отново в Табарка тя вдигна втория ITF трофей в кариерата си.

През цялата тогава надпревара българката не загуби нито сет. Тя започна с чист успех над Мария Манилова от Русия, продължи доброто си представяне срещу Гая Скуарчалупи от Италия, не даде част на съперничката и в мача си срещу сънародничката си Ани Вангелова на четвъртфиналите.

Аурора Зантедески от Италия също изпита силата на Стаматова в надпреварата, като загуби на полуфиналите, а Ловрич не съумя да я спре на финала.

Сега Юлия отново игра на много добро ниво, но се представяше солидно във финала само до четвъртите геймове и в двата сета. След това Берберович поемаше контрол и не остави шансове на българката, която обаче си заработи шест точки за световната ранглиста.

Tenniskafe.com предупреждава, че модераторите на сайта трият коментари, които съдържат обидни квалификации, нецензурни думи, обиди по расов, етнически, религиозен, полов или сексуален признак, както и коментарите, които са на латиница. Не се допускат коментари, които съдържат спам, както и такива с главни букви (думи, фрази и изречения). Не се допускат опити за реклама без знанието и разрешението на администраторите на сайта.