Юлия Стаматова триумфира с втори ITF трофей

Юлия Стаматова вдигна втората си ITF титла, след като триумфира във финалния мач на турнира в Табарка (Тунис) с награден фонд 15 хиляди долара. Поставената под №6 в схемата българка надделя в последователни части над словенската си опонентка Пия Ловрич и спечели отличието след 6-4 6-3.

В двубой, продължил 107 минути, 26-годишната тенисистка си осигури предимство чрез решителен пробив в първия сет, дошъл точно в края за 6-4.

Подобен бе развоят и на втората част – Ловрич не съумя да вземе сервис-гейма си и да изравни за 4-4, което сериозно наклони везните в полза на Стаматова. Тя застана на сервис за победата и се справи безпроблемно.

През цялата надпревара българката не загуби нито сет. Тя започна с чист успех над Мария Манилова от Русия, продължи доброто си представяне срещу Гая Скуарчалупи от Италия, не даде част на съперничката и в мача си срещу сънародничката си Ани Вангелова на четвъртфиналите.

Аурора Зантедески от Италия също изпита силата на Стаматова в надпреварата, като загуби на полуфиналите, а Ловрич не съумя да я спре на финала.