Федерер бесен на пресконференцията си (видео)

Роджър Федерер изпусна нервите си в четвъртфиналния мач на Мастърса в Шанхай, който двукратният шампион загуби драматично от Александър Зверев след 3-6 7-6(7) 3-6.

Рекордьорът от титли в Големия шлем влезе в спор със съдията на стола, който не го бе предупредил, че топките са сменени в началото на решителния трети сет – веднага след като Маестрото бе отразил пет мачбола. По традиция Роджър винаги сменя ракетата си, преди новите топки да бъдат вкарани в употреба, но сега пропусна да го стори. Именно затова започна размяната на реплики с рефера при изоставане от пробив и 0-2, след което продължи при резултат 0-3.

Пререканията между швейцареца и съдията се превърнаха в централна тема, която дори засенчи победата на Александър Зверев – именно този факт подразни Маестрото.

Роджър се появи на пресконференцията си в Шанхай в много мрачно настроение. И когато му бе зададен въпрос защо се е ядосал на наказателната точка в мача, ситуацията се влоши:

„За да може да пишете в Twitter? Ами, защото би било хубаво да напишете и нещо хубаво за мача“, бе отговорът на Федерер.

Tenniskafe.com предупреждава, че модераторите на сайта трият коментари, които съдържат обидни квалификации, нецензурни думи, обиди по расов, етнически, религиозен, полов или сексуален признак, както и коментарите, които са на латиница. Не се допускат коментари, които съдържат спам, както и такива с главни букви (думи, фрази и изречения). Не се допускат опити за реклама без знанието и разрешението на администраторите на сайта.