Куриозна дисквалификация за Сандгрен след само 2 гейма игра

След по-малко от два изиграни гейма, Тенис Сандгрен бе дисквалифициран  от мача си срещу Кристофър Юбенкс на Чалънджъра в Кери.

Правилникът в тениса може да бъде изключително строг и американецът го разбра по трудния начин. Той бе пробил още в първия гейм на мача, преди да дойде ред на ситуацията, довела до отстраняването му. При 40-40 двукратният четвъртфиналист на Australian Open искаше да получи топки от подавача. Една от тях обаче го удари в слабините. Ядосан от случилото се Сандгрен запрати топката настрани без да гледа, а тя удари преместващия се в този момент лайнсмен.

След кратка консултация съдията на стола взе решението да дисквалифицира Сандгрен и така Юбенкс продължи напред.

Случилото се напомни на инцидента от US Open 2020, когато Новак Джокович уцели в гърлото една от съдийките на линиите, което доведе до дисквалификацията му от мача срещу Пабло Кареньо Буста.

Самият Сандгрен публикува ситуацията в своя Twitter профил, като пое отговорността: „Нека бъде ясно, беше изцяло по моя вина.“

Сезон 2021 определено не се развива добре за американеца. Бившият №41 в света е извън топ 100 като до момента има 7 победи и 15 загуби. На US Open той загуби още в първи кръг от Иля Ивашка в три сета.

Ситуацията може да видите на 1:20 минути от видеото: