„Това шега ли е?“ – Баутиста Агут извика супервайзора 10 минути след началото на мача

"Това шега ли е?" - Баутиста Агут извика супервайзора 10 минути след началото на мача

Роберто Баутиста Агут отпадна от Australian Open след загуба от Томи Пол, но резултатът беше само една от основните теми след мача. Испанецът влезе в спор със съдията само 10 минути след началото на двубоя, като поиска супервайзорът да излезе на корта.

Полемиката възникна в края на първия гейм, когато световният №25 бе изправен пред четвърти брейкпойнт. Предходното разиграване бе с продължителност от 24 удара, в резултат на което на ветерана му трябваше малко повече време за подготовка. Испанецът обаче просрочи времето за сервис и получи предупреждение от рефера. Тенисистът бе, меко казано, недоволен от случилото се.

„Това шега ли е? Ще ме предупредиш още в първия гейм? Това не е сериозно. Искам да говоря със супервайзорите“ – заяви четвъртфиналистът в турнира за 2019 г.

„Санкцията беше за просрочване на времето. Не, супервайзорите няма да дойдат“ – отговори съдията. Баутиста Агут обаче продължи да настоява и в крайна сметка един от супервайзорите излезе на корта.

„В предходния мач играх по същия начин и тогава нямаше проблем. Не може да си съдия и да показваш различни критерии за двамата играчи. Не може така. Това, което тя направи, не е хубаво“ – каза роденият в Кастейон де ла Плана тенисист.

В отговор на всичко това супервайзорът заяви „Точно затова са предназначени таймерите“. В крайна сметка санкцията на испанеца не бе отменена, а впоследствие той загуби с 2-6, 6-4, 2-6, 5-7.