Фриц отстрани Циципас за първи успех над топ 10 в Големия шлем

Тейлър Фриц изигра отличен мач на сервис, което му помогна да достигне до успеха в четири сета над Стефанос Циципас. Американецът отстрани финалиста в Мелбърн след 7-6(3), 5-7, 6-3, 6-3 за първия си успех над съперник от топ 10 в турнир от Големия шлем.

„Вярвах на моите удари. Сервирах добре през целия мач. В някои геймове успях да се измъкна благодарение на моя сервис. Накрая вдигнах нивото. Трябваше да играя най-добрия си тенис, за да приключа мача“ – коментира Фриц, който е последният оцелял американец в турнира.

Трудното за него тепърва предстои, защото на четвъртфинал ще срещне Новак Джокович, срещу когото до момента има осем загуби в осем мача. „Доста по-добър съм спрямо повечето от тези мачове. Не показах най-доброто си равнище в последните мачове с него, а трябва да го направиш, ако искаш да имаш шанс срещу него.“

Фриц бе загубил предишните си 11 мача срещу съперници от топ 10 на ниво Голям шлем, като тази серия включваше и поражение от Циципас в Мелбърн през 2022-а. На „Джон Кейн Арена“ обаче ракета №1 на САЩ нямаше намерение да продължава негативната тенденция. Той бе близо до най-добрия си тенис, реализира 13 аса и спечели 86% от точките на първи сервис, за да стигне до победата след 3 часа и 1 минута на корта. Общо уинърите на Фриц бяха 50 спрямо само 19 непредизвикани грешки срещу съответно 41 и 33 за гърка. Циципас имаше сили за спечелването на втората част, но оттам насетне Фриц заслужи успеха. За гърка това е пета поредна загуба срещу съперник от топ 20.