Идеално начало в квалификациите на US Open за Вики Томова

US Open, първи кръг на квалификации
Виктория Томова – Альона Болсова 6-1, 6-2

Виктория Томова започна участието си в квалификациите за US Open по изключително ибедителен начин.

В среща от първия кръг на пресявките ракета №1 на България нямаше никакви проблеми срещу испанката Альона Болсова, губейки само три гейма за крайното 6-1, 6-2.

Томова за пореден път демонстрира, че се намира в отлична форма и през цялото време на продължилия 68 минути мач доминираше над световната №209.

Поставената под №8 в квалификациите бе впечатляваща на първи сервис, на който загуби само 5 точки в целия мач. В същото време българката доминираше играта на втория сервис на родената в Молдова съперничка като спечели внушителните 82% от точките на него.

Така закономерно се стигна до общо шест пробива за победителката от 12 възможности, докато Болсова се отчете с едва един реализиран брейкбол от два шанса.

Томова преодолява първия кръг на квалификациите в Ню Йорк за четвърти път в кариерата си. В следващия кръг нейна съперничка ще бъде победителката от мача между Катарина Заватска (№323) и Жоан Цугер (№167).

Двубоят с Болсова започна с четири поредни гейма за българката преди съперничката ѝ да се разпише в резултата след гейм, в който трябваше да отрази още три брейкбола. Общо четвъртият пробив за Томова доведе до крайното 6-1 в частта.

Единственият по-равностоен период в мача бе началото на втория сет. Тогава Болсова първа проби и седна на почивка при 2-1. До края на мача обаче представителката на Испания не успя да вземе нито един гейм повече.