Уимбълдън, втори кръг
Анди Мъри – Джон Иснър 4-6, 6-7(4), 7-6(3), 4-6
Талон Грикспор – Карлос Алкарас 4-6, 6-7(0), 3-6
Яник Синер – Микаел Имер 6-4, 6-3, 5-7, 6-2

Джон Иснър бе загубил осем пъти в осем мача срещу Анди Мъри, но девето поражение нямаше. Американецът допълни лошия ден за британския тенис на Уимбълдън, отстранявайки бившия №1 след 6-4, 7-6(4). 6-7(3), 6-4.

Както се очакваше, сервисът бе ударът, който доминираше случващото се на Централния корт. Иснър изигра един от най-добрите си мачове в последните месеци като реализира 36 аса в хода на двубоя, спасявайки и двата брейкбола, до които Мъри стигна през 3-те часа и 23 минути на корта. На свой ред поставеният под №20 достигна до три възможности за пробив и реализира две от тях, което бе напълно достатъчно за победата му.

Иснър финишира мача с внушителните 82 уинъра спрямо 32 непредизвикани грешки. За нивото на двубоя говори много и това, че Мъри също бе с впечатляващо съотношение – 39 печеливши удара и само 13 грешки.

Първият от двата пробива в мача дойде още в третия гейм. Веднага след това Иснър отрази и единствените две възможности за брейк, открили се пред съперника му.

Във втората част тайбрекът доближи Големия Джон на сет от победата. Мъри отговори на свой ред със спечелен тайбрек в третия сет. В четвъртия сет брейкът падна за 3-2 и до края Иснър не сбърка на сервис.

В трети кръг Иснър ще има за съперник поставения под №10 Яник Синер, който се справи с 6-4, 6-3, 5-7, 6-2 срещу Микаел Имер за едва втората си победа на трева.

В следващия етап е и другата млада суперзвезда – Карлос Алкарас. Испанецът бе доста по-убедителен спрямо първия си мач като не даде нито един сет на Талон Грикспор – 6-4, 7-6(0), 6-3. За него следва мач с Оскар Оте.

Продължава и победната серия на сензацията Тим ван Райтховен. Само преди няколко седмици нидерландецът бе извън топ 200 и бе играл едва веднъж на ниво АТР. След титлата в Хертогенбол обаче той получи уайлд кард за Уимбълдън, а днес отстрани поставения под №15 Райли Опелка след 6-4, 6-7(8), 7-6(7), 7-6(4). Това е седми пореден успех за Ван Райтховен, който е следващият съперник на Николоз Басилашвили като потенциално този двубой ще определи съперникът на Новак Джокович за четвърти кръг.