Нова двусетова победа: Барти с лекота на четвъртфинал

Australian Open, осминафинали
Ашли Барти – Шелби Роджърс 6-3, 6-4
Каролина Мухова – Елизе Мертенс 7-6(5), 7-5

Световната №1 Ашли Барти продължава да печели с лекота мачовете си на Australian Open. В двубой от четвърти кръг австралийката записа четвърта двусетова победа след 6-3, 6-4 над Шелби Роджърс.

Час и 11 минути бяха необходими на Барти за победата над американката, която на Rod Laver Arena приключи успешното си участие в турнира.

Барти изигра един доста солиден мач, в който знаеше как да надиграе съперничката, реализира 21 уинъра и направи само 16 непредизвикани грешки спрямо 25 на непоставената Роджърс.

Първият сет бе решен с единствен пробив за 3-1, след което Барти взимаше лесно подаванията си. Вторият сет започна с пет поредни гейма за австралийката от 0-1, което до голяма степен реши изхода на срещата. Барти все пак допусна лек спад, когато при 5-2 пропусна мачбола и допусна връщане на единия пробив. В следващия ѝ сервис гейм обаче тя не даде точка на съперничката и така си гарантира място в топ 8.

Там нейна съперничка ще бъде Каролина Мухова. 25-ата в схемата се справи със 7-6(5), 7-5 срещу Елизе Мертенс. Белгийката поведе с 4-0 в първия сет, но допусна обрат след тайбрек в първата част. Във втория сет двете си размениха по един ранен пробив преди Мухова да пробие отново за 6-5 и след това да затвори мача с гейм на 0. За чехкинята това ще е втори четвъртфинал на турнир от Големия шлем след този на Уимбълдън през 2019.