Виктор Лилов загуби юношеския финал на Уимбълдън

Уимбълдън, финал

Виктор Лилов – Самир Банерджи 5-7, 3-6

Виктор Лилов претърпя поражение от Самир Банерджи на финала на юношеския турнир на Уимбълдън. Българинът, който се състезава за САЩ, изигра силен първи сет, в който навакса пасив от 2-5, но във втората част не успя да продължи да поддържа високото темпо и бе принуден да се примири с поражението.

Банерджи поведе пръв, но Лилов изравни резултата, след което стигна до брейкпойнт, от който обаче не успя да се възползва и отново се оказа в ролята на догонващ при 2-1. Лилов отново възстанови равенството, но след това Банерджи осъществи първия пробив в мача и натрупа аванс от 5-2.

В осмия гейм обаче Лилов спаси два сетпойнта и редуцира пасива си, а в следващите два гейма даде само една точка на своя опонент и изравни резултата при 5-5. Банерджи обаче прекъсне серията на световния №31 при юношите и спечели подаването си в единадесетия гейм, а впоследствие реализира решаващ пробив и надделя със 7-5 в откриващия сет.

Втората част започна по аналогичен начин, като и двамата опоненти спечелиха първите си две подавания. Банерджи поведе отново, но този път Лилов не успя да отговори на предизвикателството и неговият опонент записа два поредни гейма на 15, увеличавайки преднината си на 5-2. Лилов спаси два мачбола и намали изоставането си, но не успя да повтори подвига от първия сет и Банерджи триумфира с титлата след 7-5, 6-3.