Иванович даде гейм на Гаврилова в Дубай и ще играе с Халеп

Dubai Duty Free Tennis Championships, I кръг
Ана Иванович – Дария Гаврилова 6-1 6-0

Ана Иванович даде само един гейм на Дария Гаврилова за крайния успех с 6-1 6-0 в среща от първия кръг Dubai Duty Free Tennis Championships. Австралийката пропусна два брейкбола в откриващия гейм на мача, след това предаде подаването си без да спечели точка, но върна брейка моментално. Това обаче се оказа последният спечелен от нея гейм в двубоя, продължил 53 минути.

Иванович завърши със 72% вкаран първи сервис, 19 печеливши удара и 16 непредизвикани грешки и бе безгрешна на мрежата – 8/8. Гаврилова успя да пласира едва три уинъра, а направи 22 непредизвикани грешки.

В следващия кръг бившата №1 ще се срещне с топ поставената Симона Халеп, която почива на старта на надпреварата. Сръбкинята води с 3-1 победи, но за последно двете се срещнаха на Шампионата на WTA през 2014-а. „Работих много и резултатът се видя днес, но следващият ми мач ще е труден.“, заяви Иванович на пресконференцията след срещата.

Елина Свитолина също не прекара дълго време на корта, като украинката победи миналата през квалификациите Яна Цепелова с 6-3 6-1 за час и 7 минути. В следващия кръг световната №21 ще има далеч по-сложна задача в лицето на втората поставена Гарбине Мугуруса.