Иванович се пребори с Халеп и е на 1/4-финал в Дубай

Dubai Duty Free Tennis Championships, II кръг
Симона Халеп – Ана Иванович 6-7(2) 2-6

Ана Иванович се пребори с топ поставената и миналогодишна шампионка в Дубай Симона Халеп със 7-6(2)  6-2 в хубав и оспорван мач от втория кръг на Dubai Duty Free Tennis Championships и поведе с преките двубои между двете с 3-2 победи. На четвъртфинал сръбкинята ще играе с отстранилата в първия кръг Цветана Пирнокова – Барбора Стрицова, която във втория се справи с Юлия Гьоргес с 2-6 6-3 6-1.

Световната №3 започна силно срещата поведе с пробив още в откриващия гейм, а малко по-късно мачът бе прекъснат заради дъжд. При 5-4 румънката сервираше за сета – с форхенд в мрежата бившата №1 стигна до 30-30, но след това ретурът ѝ не намери очертанията на корта.

При сетбола обаче Халеп сбърка и се стигна до дюс, а с атака от форхенд Иванович получи шанс да върне пробива и успя. В следващия гейм сръбкинята спаси два брейкбола, но с отлично драйв воле сложи точка на спора за подаването си.

Поставената под №1 в Дубай сравнително лесно взе сервис гейма си и се стигна до тайбрек – 17-ата в света записа четири поредни точки на сметката си за 4-1 и скоро спечели със 7-2 точки първия сет, в който пласира 17 уинъра срещу 11 за Халеп при почти равен брой непредизвикани грешки.

Вторият сет започна с три пробива, след което Иванович удържа подаването си и поведе с 3-1, а с още един брейк си осигури възможността да сервира за мача. Тя поведе с 40-15 и приключи двубоя след час и 52 минути на корта.

В друг мач от дъждовния дубайски ден Каролин Гарсия се пребори с третата поставена Карла Суарес Наваро с 4-6 6-4 6-3 и ще играе в спор за място на полуфиналите с Андреа Петкович, която победи Йелена Янкович с 6-3 6-2. Отпадането на испанката означава, че следващата седмица Роберта Винчи ще дебютира в Топ 10.