Счупени ракети и противоречива стратегия: Фонини ядоса съдията и Сандгрен (видео)

Фабио Фонини е широко известен с противоречивия си характер и отново го демонстрира. В осминафиналния мач срещу Тенис Сандгрен, който италианецът загуби, той за пореден път попадна под светлините на прожекторите, влизайки в спор с рефера, супервайзъра на мача и опонента.

След края на първия сет, който Фабио загуби в тайбрек, той счупи ракетата си и получи точка наказание за неспортсменско поведение. Проведе дълъг спор със съдията на стола Дамиен Дюмюсоа, а когато реферът каза, че е време за начало на втория сет, се насочи към съблекалнята, което е против правилата.

„Той може да счупи всичките си ракети и да продължава да бъде на корта, така ли?“, попита ядосаният Сандгрен.

Световният №12 се завърна на корта и загуби първото си подаване на нула, след което поиска намеса на физиотерапевт заради контузия в ръката. Американският му съперник отново не беше доволен, смятайки, че това е метод на Фонини, с който да спечели време и да наруши ритъма на световния №100. Това обаче не се случи – Сандгрен направи поредица от общо 12 точки и поведе с два пробива и 3-0, което впоследствие му помогна да вземе и втората част със 7-5.

Мелбърн определено е щастливото място на Тенис Сандгрен. Американският тенисист, намиращ се под №100 в ранглистата, за втори път в кариерата си ще играе на четвъртфиналите на Australian Open, след като елиминира Фабио Фонини. В мач, изпълнен с напрежение между двамата, но и с качествен тенис, непоставеният отстрани световния №12 след 7-6(5) 7-5 6-7(2) 6-4.

Australian Open по традиция е най-успешният турнир от Големия шлем за световния №100. 28-годишният тенисист достигна до четвъртфиналите в Мелбърн преди две години, когато впечатли с победи над Стан Вавринка и Доминик Тийм. В битка за място на полуфинала тогава отстъпи пред Хьон Чунг в три сета, но това остана най-доброто постижение в „мейджърите“ за Сандгрен, докато не дойде днешният ден.

Дни по-рано Тенис отстрани и първата ракета на италианците Матео Беретини. Днес другият представител на Италия игра на много нисък процент вкаран първи сервис срещу американеца и не успя да повтори петсетовите си успехи срещу Рейли Опелка и Джордан Томпсън.

Сандгрен ще играе срещу Роджър Федерер или Мартон Фучович на четвъртфиналите.