Сензацията Лоренцо Мусети и новата му впечатляваща победа (видео)

Лоренцо Мусети е голямата сензация на турнира в Рим до този момент. След като в първия кръг отстрани Стан Вавринка и записа първата си ATP победа, снощи 18-годишният италианец елиминира още едно от големите имена в  тура в лицето на Кей Нишикори.

Жалко, че на трибуните няма как да има фенове заради пандемията, но представете си каква щеше да е реакцията им при всеки удар на младия талант. Японецът нямаше шансове и претърпя поражение с 3-6 4-6, след което призна, че все още не е готов за такива високо интензивни двубои, тъй като страдаше от Covid-19.

Мусети спечели първия гейм в мача, но веднага след това Нишикори възстанови равенството. Това обаче изобщо не наруши ритъма на младия италианец и той заигра още по-смело, като записа пробив и поведе уверено с 4-1. Нишикори опита да отговори, но Мусети не му позволи да върне интригата и успя да поддържа разликата от три гейма до края на сета.

Вторият сет бе значително по-оспорван и равностоен. Нишикори на цели четири пъти поведе в геймовете, но неговият опонент показа непоклатима психика и неизменно успяваше да изравни. При резултат 4-4 Мусети дочака своя голям момент. Противно на развитието на играта до този момент италианецът стигна до пробив, а в десетия гейм узакони успеха си още с първия мачпойнт, който се откри пред него. Той продължава срещу Доминик Кьопфер.