Приказката на Мусети в Рим продължава, Фонини се прости с турнира

Internazionali BNL d’Italia, втори кръг

Лоренцо Мусети – Кей Нишикори 6-3, 6-4

Фабио Фонини – Юго Умбер 5-7, 6-7

Лоренцо Мусети продължава сензационното си представяне на Мастърс турнира в Рим. След като в първия кръг отстрани Стан Вавринка, сега 18-годишният италианец елиминира още едно от големите имена в  тура в лицето на Кей Нишикори.

Мусети спечели първия гейм в мача, но веднага след това Нишикори възстанови равенството. Това обаче изобщо не наруши ритъма на младия италианец и той заигра още по-смело, като записа пробив и поведе уверено с 4-1. Нишикори опита да отговори, но Мусети не му позволи да върне интригата и успя да поддържа разликата от три гейма до края на сета.

Вторият сет бе значително по-оспорван и равностоен. Нишикори на цели четири пъти поведе в геймовете, но неговият опонент показа непоклатима психика и неизменно успяваше да изравни. При резултат 4-4 Мусети дочака своя голям момент. Противно на развитието на играта до този момент италианецът стигна до пробив, а в десетия гейм узакони успеха си още с първия мачпойнт, който се откри пред него.

Така Мусети се класира за 1/8-финалите на турнира във Вечния град като записа втора поредна победа над една от звездите на тура в едва третия си мач като професионалист.

В следващата фаза Мусети ще се изправи срещу друг квалификант – германеца Доминик Кьопфер, който изненадващо елиминира петия поставен Гаел Монфис.

Musetti_ForoItalico

Денят не бе толкова добър за друг представител на домакините – Фабио Фонини, който загуби в два сета от французина Юго Умбер. В началото на мача играта вървеше гейм за гейм и никой от опонентите не успяваше да достигне до пробив. Пръв това успя да направи Умбер, който обърна резултата от 2-3 до 4-3 в своя полза, като това бе първият случай от началото на мача, в който французинът бе напред в геймовете.

Фонини обаче не се отказа и в последствие резултатът стана 5-5. В този толкова важен момент Умбер беше играчът, който се представи на много по-високо ниво. В следващите два гейма французинът даде само една точка на своя съперник, като приключи сета с гейм на нула.

Вторият сет започна много по-силно за Умбер, който спечели три от първите четири гейма. Фонини обаче показа класата си и стигна до пробив, с който възстанови равенството при 3-3. Французинът осъществи нов пробив и поведе с 5-3, но веднага след това Фонини направи същото и резултатът отново бе изравнен. Двамата си размениха по още един гейм и така се стигна до тайбрек. Фонини поведе с 2-0, но Умбер спечели следващите три точки и осъществи обрат. Италианецът отново излезе напред в резултата при 4-3, но добрите новини за него приключиха дотук. Умбер направи серия от четири поредни точки и спечели тайбрека със 7-4, като по този начин заслужи мястото си в 1/8-финалната фаза на турнира.

Там негов опонент ще бъде Денис Шаповалов, който по-рано днес записа чиста победа над Педро Мартинес.